«

»

Pouť do Polska

Na přelomu srpna a září letošního roku se někteří členové pacovské a pelhřimovské farnosti vydali na poutní zájezd do Polska. Tentokrát byla zvolena jeho jihozápadní část s hlavním cílem ve městě Vratislav (Wrocław). Během tři dnů, kdy nám střídavě pršelo a svítilo slunce uviděli jsme mnoho krásných míst. Můžeme jen doporučit všem, kteří chtějí zažít krásnou přírodu s tajemnými skalními útvary, nádhernými sakrálními stavbami a místy pro zvláštní potěšení lidských smyslů zájezd do Vratislavi a okolí. Některá místa můžete shlédnout ve fotogalerii.

Po překročení polských hranic jsme projeli lázeňským městem Kudowa s kuriózní restaurací a velmi nevšedním menu z dob komunismu do prvního cíle naší cesty – „Bludných skal“. Pokračovali jsme dále do Vratislavi, abychom se večer podívali na vyhlášenou v celé Evropě fontánu. Při doprovodu hudby a světelných efektů, bezmála 200 vodních trysek ukazuje krásné efekty.

Druhý den byl plný památek a deště, abychom večer sloužili eucharistii v katedrále sv. Máří Magdalény, která patří polskokatolické církvi. Byl to nevšední zážitek.

Na zpáteční cestě jsme navštívili Kladsko s jeho tvrzí ze XVII/XVIII století, poutní místo Wambierzyce a na závěr restauraci, o které jsem se zmiňoval na začátku.

Vrátili jsme se plní zážitků a nezbývá, než doporučit Vám všem návštěvu této části Polska.

Řehoř Zywczok

Fotogalerii z akce naleznete zde