Dušan Hejbal

„Všechno mohu v Kristu, který mi dává sílu.“
(Fp 4, 13)

ThMgr. Dušan Hejbal
emeritní biskup

  • 16. 7. 1951 narozen v Praze
  • 11. 8. 1951 pokřtěn v basilice sv. Markéty v Praze Břevnově
  • 1968 vstoupil do starokatolické církve
  • 1969 – 72 studoval Husovu československou bohosloveckou fakultu v Praze (studium musel opustit v květnu 1972 na zákrok tehdejších úřadů)
  • 29. 6. 1970 jáhenské svěcení
  • 29. 6. 1971 kněžské svěcení
  • 1972 – 1989 neveřejná pastorace, jako nejbližší spolupracovník biskupa Dr. Augustina Podoláka mnohokrát vyšetřován StB pro maření státního dohledu nad církvemi; pracoval v různých dělnických profesích; pod vedením biskupa se dál věnoval studiu teologie a podílel se na neveřejných církevních vzdělávacích aktivitách, teologická studia však mohl oficiálně uzavřít až po roce 1990
  • 1971 – 1980 kooperátorem v Praze
  • od r.  1980 farářem v Praze
  • 29. 4. 1990 jmenován generálním vikářem
  • 14. 1. 1991 zvolen správcem biskupství
  • 23. 2. 1991 zvolen biskupem
  • 19923 místopředseda ERC
  • 1993  dosud přednáší na HTF UK starokatolickou dogmatiku a liturgiku
  • 27. 9. 1997 konsekrován v Praze
  • 2000 – 2005 předseda řídícího výboru ERC
  • 2000 – dosud moderátor teologické komise ERC
  • 2000 biskupem ordinářem pro anglikány v ČR (s koadjutorem biskupem diecéze Gibraltar pro Evropu)
  • 2005  2007 – místopředseda ERC
  • 2009  2015 – druhý místopředseda ERC
  • od 17. července 2016 emeritní biskup a duchovní správce pražské farnosti