EN | DE | LAT

Praha - Svatý Kříž - aktuality

Oznámení farníkům pražské farnosti

Aktuality ze synodní rady
17. listopadu 2018
Oznámení farníkům pražské farnosti

Milé farnice, milí farníci, jak mnozí jistě víte, Synodní rada dne 6. listopadu 2018 zrušila svým rozhodnutím Farní obec Starokatolické církve v Praze. Přikládám zde text tohoto rozhodnutí včetně zdůvodnění: 1. Z důvodu dlouhodobého nerespektování biskupa a synodní rady ze strany farní rady a farního shromáždění Farní obce Starokatolické církve v Praze, IČ: 15270149 rozhodla Synodní rada Starokatolické církve v ČR ve smyslu ustanovení § 21 odst. 1 Ústavy Starokatolické církve v ČR o zrušení Farní obce Starokatolické církve v Praze, IČ: 15270149 ke dni 6. 11. 2018.  2. Právním…

Emeritní biskup Dušan slaví 67. narozeniny

Osobnosti církve
16. července 2018
Emeritní biskup Dušan slaví 67. narozeniny

Právě dnes slaví své 67. narozeniny emeritní biskup Dušan Hejbal, který v porevolučních letech zásadně přispěl k obnově a znovuvybudování českého starokatolictví a stál v čele naší církve 25 let! Děkujeme mu za jeho službu a přejeme mu hodně zdraví, síly, radosti a Božího požehnání. 😇

Sváteční slovo emeritního biskupa Dušana (29. 4. 2018)

Osobnosti církve
30. dubna 2018
Sváteční slovo
emeritního biskupa Dušana (29. 4. 2018)

 Emeritní biskup Dušan Hejbal na neděli Dobrého pastýře: „Jedna z nedělí v církevním roce se nazývá Neděle Dobrého pastýře. Ano, pastýř může být dobrý i špatný. Stejně jako politik, učitelka, zedník, nebo kněz. Dobrý pastýř má své ovce rád, zná je, brání je a žije pro ně. Nasadí sám sebe, když je potřeba, ale hlavně nedělá to pro větší zisk, větší prestiž, ale pro své ovce. A tady už končí všechna přirovnání. Obraz dobrého pastýře je obrazem jistoty a tu přece všichni potřebujeme.“ Sváteční slovo najdete také v archivu České televize.

Jan Jandourek na Christnetu: Jak přiblížit víru ve světě, který o ní neví vůbec nic

Osobnosti církve
13. dubna 2018
Jan Jandourek na Christnetu: Jak přiblížit víru ve světě, který o ní neví
vůbec nic

„V jednoduchosti je krása a my jsme z křesťanství a jeho praxe udělali komplikovanou záležitost pro odborníky. Takhle se skutečně dopředu nic neposune,“ píše v komentáři pro Magazín Christnet sociolog, teolog a starokatolický kněz Jan Jandourek. Celé zamyšlení si můžete přečíst zde.

Opustil nás náš bratr, přítel a Kristův kněz o. Marek Koniuk

Aktuality
4. dubna 2018
Opustil nás náš bratr, přítel a Kristův
kněz o. Marek Koniuk

S hlubokým zármutkem v srdci jsme přijali zprávu, že kněz Marek Koniuk, člen starokatolické farní obce v Praze, v úterý 3. dubna 2018 náhle zemřel. Připojte se, prosím, k našim modlitbám za útěchu pro jeho rodinu a blízké v naději, že společenství s Kristem, které prožíváme na zemi, nikdy nekončí. Odpočinutí věčné, dej mu, Pane, a světlo věčné ať mu svítí. Ať odpočívá v pokoji. Amen.

Zjevení Páně v Rotundě Nalezení sv. Kříže (5. 1. 2018)

Aktuality
6. ledna 2018

Kázání emeritního biskupa Dušana Hejbala na slavnost Zjevení Páně v Rotundě Nalezení sv. Kříže v Praze. Záznam celé bohoslužby najdete zde.

Neděle svaté rodiny v Kapli svaté rodiny (31. 12. 2017)

Aktuality
31. prosince 2017

Poutní bohoslužba v pražské Kapli svaté rodiny u Nuselských schodú. Celebruje bratr biskup Pavel Benedikt Stránský, koncelebruje místní kněz Petr Tvrdek, asistuje jáhen Petr Krohe. Za videozáznam děkujeme Michalovi Holasovi!

Půlnoční mše v pražské Rotundě (24. 12. 2017)

Aktuality
26. prosince 2017

Poslechněte si kázání emeritního biskupa Dušana Hejbala na letošní půlnoční mši v naší pražské Rotundě nalezení sv. Kříže. Také tentokrát bohoslužbu hudebně doprovázela folkrocková kapela Fénix. Záznam celé vánoční mše najdete zde. Děkujeme autorovi Michalovi Holasovi.

Rozhlasová bohoslužba na 2. neděli adventní z rotundy Nalezení sv. Kříže na Starém Městě v Praze

Rozhlasové bohoslužby
9. prosince 2016

V neděli 4. prosince se v rotudně Nalezení sv. Kříže v ulici Karolíny Světlé na Praze 1 konala bohoslužba v nezvyklých 9 hodin ráno. Tato bohoslužba totiž byla přenášena Českým rozhlasem Vltava. Bohoslužbě předsedal emeritní biskup Dušan Hejbal a v premiéře vystoupila Starokatolická schola při rotundě Nalezení sv. Kříže pod taktovkou Veroniky Zichové. Pokud jste neměli možnost přijít na bohoslužbu osobně či být v brzkých dopoledních hodinách u radiového přijímače, můžete si poslechnout bohoslužbu ze záznamu v archivu Českého rohlasu nebo přímo z odkazu zde pod článkem.

Rozhlasová bohoslužba z rotundy Nalezení sv. Kříže v Praze

Aktuality
30. listopadu 2016

Tuto neděli, 4. prosince 2016, přijede ráno k rotundě Nalezení sv. Kříže na rohu ulic Karolíny Světlé a Konviktské na Praze 1 přenosový rozhlasový vůz, aby mohl posluchačům Českého rozhlasu Vltava přes radiové vlny přenést starokatolickou bohoslužbu až do jejich domovů. Pokud nemáte možnost být z časových či místních důvodů přítomni na této bohoslužbě osobně, nalaďte si své radio v 9 hodin ráno a buďte s námi aspoň tímto zprostředkovaným způsobem. Během bohoslužby také poprvé vystoupí nově vzniklá Starokatolická schola při rotundě Nalezení sv. Kříže pod vedením Veroniky Zichové. Bohoslužbě…

« předchozí 1 2 3 4 7 9 12 další »