EN | DE | LAT

Zlín - aktuality

Vizitace ve Zlíně a v Brně

Aktuality
22. října 2006

21. - 22. 10. 2006 navštívil biskup Dušan starokatolické obce ve Zlíně a v Brně. V obou předsedal slavení eucharistické slavnosti.

Biskupská vizitace

Aktuality
10. dubna 2010

25. dubna v 10.30 h navštíví naši obec biskup Dušan Hejbal z Prahy a bude předsedat eucharistické slavnosti

Noc kostelů ve Zlíně

Aktuality
27. května 2012

Kaple Kristova vzkříšení ve Zlíně-Štípě na hřbitově, která je farní kaplí zdejší starokatolické obce, bude v rámci projektu "Noc kostelů" otevřena v pátek 1. června 2012 od 19.00 h do 23.00 h. Program naleznete zde.

Biskupská vizitace, tentokráte do Zlína

Aktuality
3. června 2012
Biskupská vizitace, tentokráte do Zlína

V neděli dopoledne 3. června 2012 slavil náš biskup bohoslužbu ve zlínské farnosti v krásné kapličce Vzkříšení. Po bohoslužbě pak s místními farníky vyrazil do blízké restaurace na společný oběd. Atmosféra byla velmi příjemná a přátelská a v závěru oběda děti biskupovi i zazpívaly tři písničky. Pokud si chcete prohlédnout fotky ze Zlína, klikněte zde.

Za Nocí kostelů ve zlínské farnosti

Aktuality
6. června 2012
Za Nocí kostelů ve zlínské farnosti

Zlínská farnost se zapojila se svojí kaplí Kristova vzkříšení i letos do akce Noc kostelů. Program v kapli probíhal mezi 19.00 - 23.00 h a starokatolický farní kostel ve Zlíně navštívilo celkem 457 poutníků. Pro návštěvníky bylo nachystáno pohoštění, a sice káva, čaj, muffiny, buchty a oplatky, které připravily a nabízely sestry Marie Forgáčová a Věra Zvědělíková. Každý návštěvník si zde mohl vyzvednout a orazítkovat poutnický pas provázející zlínskými kostely a obdržel informační brožuru o kapli a starokatolické farnosti. Na památku pak každý návštěvník obdržel keramickou plaketu s farní…

Pozvánka na liturgii ve Zlíně - návštěva biskupa 4. 11. 2012

Aktuality
28. října 2012
Pozvánka na liturgii ve Zlíně - návštěva biskupa 4. 11. 2012

V neděli 4. listopadu 2012 navštíví zlínskou farnost biskup Dušan v rámci pravidelných farních vizitací. Při této bohoslužbě bude mimo jiné požehnáno harmonium, jež pro obec pořídil Pavel Kopečný, který každou neděli hudebně doprovází naši eucharistickou slavnost. K bohoslužbě se sejdeme v neděli v 10.00 hodin v Kapli Kristova vzkříšení ve Zlíně-Štípě a po bohoslužbě půjdeme na oběd do restaurace U Komendů ve Štípě vedle řkc kostela. Pozvánka - návštěva biskupa ve Zlíně

Biskup žehnal novému harmoniu ve Zlíně

Aktuality
9. listopadu 2012
Biskup žehnal novému harmoniu ve Zlíně

O víkendu, který následoval po památce zesnulých byl náš biskup Dušan Hejbal na vizitační návštěvě ve farní obci ve Zlíně a během bohoslužby v neděli 4. listopadu 2012 požehnal novému harmoniu, které pro farnost zakoupil Pavel Konečný, který každou neděli doprovází liturgii svou hrou na harmonium. Fotky z bohoslužby, při které bylo harmonium požehnáno si můžete prohlédnout zde.

Začátek Adventu ve Zlíně

Aktuality
2. prosince 2012
Začátek Adventu ve
Zlíně

Zlínská farnost vstoupila do adventního času nešporami, které byly spojeny s žehnáním adventních věnců, v předvečer I. neděle adventní.Nedělní liturgii pak zlínští starokatolíci oslavili spolu se sbory Církve bratrské, Církve československé husitské a Českobratrské církve evangelické ve zlínském evangelickém kostele při společných bohoslužbách s Večeří Páně. Při této bohoslužbě kázal zlínský farář P. B. Stránský. Zde najdete kázání z této neděle.  

Ve středu večer "Na kafe s farářem"

Aktuality
20. listopadu 2012
Ve středu večer

Ve středu 21. 11. 2012 v 18 hodin se sejdeme na další pokračování večerů s názvem "Na kafe s farářem", a to na zlínské "faře", tj. u faráře doma. Podávána bude káva, samosebou, a k tomu i pišingr a hlavně: budeme se bavit o podstatných věcech, zejména o starokatolických teologických specifikách.

Starokatolická pouť na Modrou a na Velehrad

Aktuality
15. srpna 2012
Starokatolická pouť na Modrou a na
Velehrad

Zlínská starokatolická farnost pořádá v neděli 19. srpna 2012 pouť do obce Modrá, okr. best pda sex sitespsychoprzemiana.pl singles marievka russisdynamicuae.com free match datingteen girls cums on web camhough dating partner Uh. Hradiště, ve které se nachází rekonstukce velkomoravského kostela sv. Jana, jehož původ dovozují někteří badatelé z doby před christianizací Velké Moravy Konstantinem a Metodějem započaté v roce 863 a který je pravděpodobně pozůstatkem předchozí iroskotské misie. Odjezd ze Zlína kolem 08.00 h, posléze návštěva archeoskanzenu v Modré a poté v 11.00 h nedělní…