EN | DE | LAT

Aktuality

Starokatolický kongres 2018

Aktuality
14. července 2018
Starokatolický kongres 2018

Ve dnech 20. - 23. září 2018 se ve Vídni bude konat 32. mezinárodní starokatolický kongres (32. Internationaler Altkatholik*innenkongress - IAKK 2018 WIEN). Tato mimořádná událost, která se opakuje vždy jen jednou za několik let, je největším setkáním starokatolických věřících v Evropě. Je to jedinečná příležitost zažít atmosféru velkého shromáždění věřících a poznat své sestry a bratry ze starokatolických církví napříč Evropou, ale i z dalších církví v našem společenství - anglikánských, filipínské, švédské apod. Tématem letošního kongresu je "Sůl země" s podtitulem "Křesťanky a…

Svatovavřinecká pouť 2018

Aktuality
6. července 2018
Svatovavřinecká pouť 2018

Srdečně zveme na tradiční svatovavřineckou pouť, při níž oslavíme svátek patrona našeho katedrálního chrámu. Slavnostní bohoslužbu od 11:00 slouží biskup Pavel B. Stránský. Po bohoslužbě jste srdečně zváni na pohoštění, komentovanou prohlídku kostela a okolí a přátelské setkání. Aktuální informace najdete na Facebooku. Plakáty si můžete stáhnout a vytisknout tu a tu.

Bohoslužby na biskupství přes léto

Aktuality
22. června 2018

Vzhledem k blížícím se prázdninám a s tím souvisejícím čerpáním dovolených informujeme, že obvyklé pondělní ranní bohoslužby od 9.00 h na biskupství po dobu prázdnin nebudou. Přejeme všem požehnané léto, hojný odpočinek a na bohoslužbě v kapli na biskupství se sejdeme opět v pondělí 3. září.

Setkání s předsedy farních rad na biskupství

Aktuality
22. června 2018

V pondělí 18. 6. 2018 proběhlo setkání předsedů farních rad s biskupem Pavlem a místopředsedkyní synodní rady Mgr. Lucií Kodišovou v prostorách starokatolického biskupství v Praze. Setkání začalo společnou modlitbou v kapli biskupství. Program sestával z prezentace života jednotlivých farností a filiálních obcí. Poté následovala prezentace týkající se hospodaření církve a výhledů do budoucna stran církevních příspěvků, participace farností na výdajích církve apod. a další část programu byla věnována úvahám o obsahu příští, tentokrát jubilejní 50. synody, která se sejde v roce 2019. V…

Vychází nové #Communio 2/2018!

Aktuality
28. května 2018
Vychází nové #Communio 2/2018!

Přinášíme vám druhé letošní číslo časopisu #COMMUNIO 2/2018. Ohlédneme se společně za velikonočním obdobím a Letnicemi: Články: Velikonoce jako příležitost zamyslet se nad vírou a důvěrou, Jaký je Duch svatý v liturgických textech Letnic? Rozhovory s novými členy církve Teologická studie: Šťastná vina a pilná včela – dějiny chvalozpěvu Exsultet Příběh pro naše nejmenší Nemocniční kaplanství Zprávy z farností: Velikonoce v Jihlavě a aktuality v pražské farnosti sv. Máří Magdaleny  ...a mnoho jiného Celé číslo časopisu najdete zde.  

Farní pouť v Pelhřimově (20. 5. 2018)

Aktuality
15. května 2018
Farní pouť v Pelhřimově (20. 5. 2018)

Dne 20. 5. 2018 od 14.00 hod. Vás zveme na Farní pouť do Pelhřimova, která se uskuteční v modlitebně v ulici Na Obci 152. Eucharistii bude předsedat náš biskup Pavel Benedikt Stránský. Po bohoslužbě Vás zveme na občerstvení a společné rozhovory. Těšíme se na Vás. Farní obec v Pelhřimově

Všechno nejlepší ke dni matek 2018

Aktuality
13. května 2018
Všechno nejlepší ke dni matek 2018

Srdečně blahopřejeme všem maminkám a babičkám k dnešnímu dni matek! Děkujeme, že vás máme! Při příležitosti tohoto svátku chceme také jako křesťané myslet na zlepšení rodinných podmínek v naší společnosti. Chceme se aktivně zasazovat za zamezování domácímu násilí, za rovnost práv a povinností doma i v zaměstnání, za dostatečné informování o ochraně zdraví žen a matek, za zlepšení stavu našich porodnic... Ať nás k tomu všemu povzbudí i dnešní svátek!

Desenská pouť 2018

Aktuality
11. května 2018
Desenská pouť 2018

Starokatolíci v Desné v Jizerských horách oslaví svátek svého kostela při příležitosti slavnosti Nanebevstoupení Páně. Tradiční Desenská pouť se uskuteční v neděli 13. května 2018. Eucharistické slavnosti ve 14.00 h předsedá bratr biskup Pavel B. Stránský. Těšíme se na Vás!

5 neděle velikonoční: Scénka dětí z Jablonce nad Nisou

Aktuality
29. dubna 2018

Bratr farář Karel Koláček a děti z farnosti v Jablonci nad Nisou pro nás na tuto neděli připravili milou scénku k textu dnešního evangelia. Děkujeme! 😊 „Já jsem pravý vinný kmen a můj Otec je vinař. Každou mou ratolest, která nenese ovoce, odřezává, a každou, která nese ovoce, čistí, aby nesla hojnější ovoce.“ (Evangelium podle Jana 15, 1-2)

Je naše víra marná? Určitě ne!

Aktuality
15. dubna 2018

„Víru nemůžeme ospravedlnit potvrzením její pravdivosti. Pak by se totiž z víry stal fakt. Víra může být ospravedlněna pouze na základě vznešenosti její ideje. A upřímně - je možné představit si něco vznešenějšího než Boha, který z lásky k člověku se sníží na jeho úroveň? Z lásky k člověku přijme všechno lidské, aby mohl být člověku partnerem, aby tento mohl vstoupit s Bohem do vztahu,“ říká ve svém dnešním zamyšlení Kamil František Kozelský, jáhen ve filiální obci v Českém Těšíně a vznikajícím společenství Starokatolíci v Ostravě.

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 21 41 61 81 další »